Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Jeśli cenisz sobie naturalny, zrównoważony styl życia, zależy Ci na niemarnowaniu zasobów oraz ograniczeniu odpadów, z pewnością zainteresują Cię kompostowniki ogrodowe. Przekształcają one odpady organiczne w nawóz do ogrodu. W ten sposób, bez ponoszenia dodatkowych wydatków oraz redukując wydatki za wywóz śmieci, pozyskujesz bionawóz zawierający cenne substancje odżywcze dla roślin.

W naszym sklepie internetowym można zaopatrzyć się w mały przydomowy kompostownik, idealny na działkę czy do ogrodu. Sprawdzi się także jako kompostownik tarasowy, bo nawet mieszkając w mieście, nie musisz rezygnować z bycia eko. Mamy także kompostowniki w większych rozmiarach. Sprawdź, co przygotowaliśmy i przekonaj się, jak łatwo i tanio zmniejszysz ilość odpadów, a także jak wiele mogą zyskać Twoje rośliny.

Kompostowniki ogrodowe

Co to jest kompostownik?

Zacznijmy od tego, czym jest kompostownik i jak działa. Kompostownik to specjalnie przygotowany pojemnik (np. drewniany, plastikowy metalowy), w którym substancje organiczne rozkładają się do substancji prostych, które są doskonałym nawozem dla roślin. Z jednej strony kompostownik pozwala się pozbyć nadmiaru zielonej materii, która nie może być wykorzystana, z drugiej przyczynia się do wzrostu nowych roślin.

Sam rozkład materii jest powodowany przez obecność tlenu, ale również mikroorganizmów czy dżdżownic. Kompostowniki ślimakowe, znane również jako wermikompostowniki, wykorzystują robaki do rozkładu odpadów i są świetną opcją dla osób dysponujących ograniczoną przestrzenią. Bez względu na to, jaki typ kompostownika wybierzesz, jest to prosty i skuteczny sposób na zmniejszenie ilości odpadów i poprawę kondycji Twojego ogrodu.

Kompostowniki na działkę - zalety

Kompostowanie zyskuje na popularności. Nie bez przyczyny. Przydomowe kompostowniki to wiele zalet, dla środowiska, dla ogrodu, a także dla Twoich finansów. Oto powody, dla których kompostowniki ogrodowe zasługują na obecność w każdym domu:.

  1. Zmniejszenie ilości odpadów - kompostownik działa w taki sposób, że redukuje objętościowo odpady organiczne, które trafiłyby na wysypisko. To z kolei prowadzi do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych, a w efekcie chroni środowisko.
  2. Oszczędność pieniędzy - z własnych odpadów organicznych można pozyskać kompost bogaty w składniki odżywcze. W ten sposób za darmo zyskujesz nawóz dla swych roślin.
  3. Poprawa jakości gleby - kompost poprawia strukturę gleby oraz zawartość składników odżywczych. Dzięki temu rośliny są w lepszym stanie, mają możliwość prawidłowego gospodarowania zasobami wodnymi.
  4. Przyciąganie pożytecznych organizmów - obecne w kompoście dżdżownice napowietrzają glebę, a tym samym przyczyniają się do poprawy jej stanu.
  5. Zmniejszenie zapotrzebowania na pestycydy - produkcja pestycydów jest niekorzystna dla środowiska, a ich stosowanie źle wpływa na rośliny i osoby, które je konsumują. Jeśli masz możliwość, zawsze wybieraj nawóz ekologiczny.

Kompostowniki - nasza oferta

Oferta naszego sklepu online to gotowe kompostowniki ogrodowe o różnych wymiarach. Są idealne jako kompostownik przydomowy dla rodzin o zróżnicowanych potrzebach. Najmniejszy kompostownik można ustawić na tarasie czy balkonie. Gwarantujemy, że zamknięty nie będzie emitował nieprzyjemnych zapachów.

Kompostownik - cena

Ceny za plastikowe kompostowniki rozpoczynają się od nieco ponad 100 złotych. By cieszyć się odpowiednią wielkością i pełnym komfortem użytkowania, trzeba wydać od 200 do 400 złotych. Jak widać, kompostownik niewiele kosztuje w porównaniu do tego, ile można zyskać.

Nasz sklep oferuje tanie kompostowniki dobrej jakości. Aby dowiedzieć się, które modele są objęte sezonowym rabatem, regularnie sprawdzaj zakładkę Promocja.

Gdzie kupić przydomowy kompostownik? Sklep ogrod8.pl

Już wiesz, że warto mieć kompostownik w ogrodzie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej - jak używać, co dodawać, jaka jest zasada działania i na co zwrócić uwagę przy zakupie - zapraszamy do lektury dedykowanego artykułu na naszym blogu.

Produkty oferowane na sprzedaż są dostępne w naszym magazynie k/ Rzeszowa i stamtąd są wysyłane niezwłocznie po otrzymaniu zamówienia. Zachęcamy do zakupów, by przekonać się, jak bardzo kompostownik ogrodowy może odmienić Twoją codzienność.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl