Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Słupek z kranem do poboru wody w każdym ogrodzie

Słupek z kranem do poboru wody w każdym ogrodzie

Każdy posiadacz domu z ogrodem doskonale zdaje sobie sprawę, że dostęp do bieżącej wody jest niezbędny i warto o tym pomyśleć już na etapie budowy posiadłości oraz projektowania instalacji. Dobrej jakości kran do czerpania wody użytkowej, który będzie znajdował się na zewnątrz budynku, czy też we wiacie to bardzo praktyczne rozwiązane, wykorzystywane w przeróżnych celach. Jeśli jednak nie pomyśleliśmy od razu o tak ważnym rozwiązaniu lub zakupiliśmy już gotowy dom, który nie był wyposażony w kran ogrodowy, to nic straconego. Mamy dla Was bowiem doskonały, ogrodowy dodatek – słupek z kranem ogrodowym, który umożliwia proste i wygodne pobieranie wody w ogrodzie, w wybranym przez nas miejscu.

Bez dwóch zdań warto zadbać o system nawadniający nasz ogród, który będzie wygodny i prosty w obsłudze. W tym celu wykorzystywane są często zraszacze, ale także krany do poboru wody ze słupkiem – te poza walorami praktycznymi, mają także walor wizualny i designerski. Co więcej, jeśli ustawimy kilka takich kranów na całej posiadłości, to nie tylko uatrakcyjnimy działkę, ale również podlejemy rośliny i kwiaty w każdej części ogrodu. Krany ogrodowe bardzo często podłączane są bowiem do rur znajdujących się w ziemi i dostarczających wodę do naszego domu.

Jaki kran ogrodowy będzie najlepszy?

Aktualnie do wyboru mamy wiele różnych wariantów, gdy chcemy zastosować kran we własnym ogrodzie. Jeśli dopiero planujemy budowę domu, to najczęściej zdecydujemy się na kran montowany na elewacji, który można umieścić kilkadziesiąt centymetrów nad podłożem. Takie rozwiązanie ma oczywiście swoje zalety, ale i wady, ponieważ podłączenie węża, a następnie sprawne odkręcenie i zakręcenie wody może być nieco problematyczne. Plusem z pewnością będzie z kolei łatwe opróżnianie takiego kranu z wody, co jest bardzo istotne przed nadejściem pierwszych przymrozków.

Woda w kranie nie powinna nigdy zamarzać. Jeśli mimo wszystko do tego dojdzie, to kran niestety może nawet pęknąć. Co za tym idzie, możliwe jest również uszkodzenie przewodu umieszczonego wewnątrz kranu. Tego typu defekty są trudne do wykrycia, a utrzymywanie się takiego stanu przez dłuższy czas, może skutkować wpłynięciem wody pod ocieplenie ścian, bądź podłogę!

Dokonując ostatecznego wyboru kranu do ogrodu, powinniśmy oczywiście zwrócić uwagę na sposób montażu, ale także na materiał z którego jest wykonany, czy nawet sam sposób uruchamiania kranu. Dostępne są obecnie krany o zaworach motylkowych, w postaci dźwigni lub krany posiadające zawód grzybkowy. Poniżej postaramy się scharakteryzować każdy z możliwych do wyboru kranów, byście mogli sami zdecydować, która opcja w przypadku danego ogrodu jest najlepsza.

Słupek z kranem do poboru wody

Wolnostojący kran ogrodowy w formie słupka, to znakomita opcja do każdego ogrodu, jeśli poza funkcjonalnością, zależy nam również na efektownym designie. Słupki mogą bowiem mieć różną wysokość, różnić się materiałem czy fakturą, dzięki czemu zawsze dopasujemy je do aranżacji przestrzeni wokół domu. Ponadto taki rodzaj kranu może być na stałe przykręcony do podłoża, ale również postawiony na gruncie, choć wówczas warto zadbać, by powierzchnia była równa. Do słupka z kranem bez problemu możemy podłączyć węże ogrodowe lub zbiornik na wodę opadową.

Kran czerpalny

Dzięki takiemu zaworowi jesteśmy w stanie regulować ciśnienie, pod których będzie wypływać woda. Do wyboru mamy krany z 13-milimetrowym i 20-milimetrowym gwintem. W zestawie otrzymamy kran ze złączką do węża ogrodowego, a do pełni szczęścia będziemy potrzebować jeszcze tylko uszczelki, by cała konstrukcja nie przeciekała. Krany czerpalne są przeznaczone do montażu w instalacjach sieci wodociągowych.

Krany ogrodowe podwójne

Jest to jedna z opcji wolnostojących, która sprawdzi się bez dwóch zdań w ogrodach o dużej powierzchni. Krany powinny być rozmieszczone w kilku miejscach posiadłości, dzięki czemu nie będziemy potrzebowali drugiego węża. Co więcej, mamy również możliwość podłączenia dwóch węży do jednego kranu. W tym celu wystarczy zakupić specjalny rozdzielacz do węża ogrodowego, który pozwoli na oddzielną regulację przepływu wody dla każdego węża.

Krany żeliwne i mosiężne

Kran żeliwny wykonywany jest ze stopu żelaza, węgla, krzemu, manganu i fosforu. Dzięki temu jest odporny na każde warunki atmosferyczne, a jego maksymalna temperatura robocza to aż 90 stopni Celsjusza, przy ciśnieniu roboczym 1 MPa.

Mosiężne krany są z kolei wykonane ze stopu cynku i miedzi. Podobnie jak krany żeliwne, są one twarde i wytrzymałe, ponadto kran mosiężny będzie bardziej odporny na rdzewienie i znacznie częściej będziemy mieli możliwość zakupu go w wersji ozdobnej, chociażby z różnego rodzaju figurkami czy wyżłobionymi ptaszkami lub rybkami.

 

Kran ogrodowy ze słupkiem – niezbędny do każdego ogrodu

Praktyczny i elegancko wyglądający słupek z kranem do poboru wody powinien umożliwić pobór wody do wielu zastosowań jednocześnie. Warto, by był wyposażony w gwintowaną złączkę do podłączenia węża ogrodowego oraz szybkozłączkę do łączenia ze zbiornikiem na wodę opadową. Ponadto kran ogrodowy łączy w sobie piękny, ozdobny wygląd i funkcjonalność. Dlatego też zamontowany na Twojej działce, stworzy jej niepowtarzalny klimat. Prosty, klasyczny design doda uroku każdej ogrodowej aranżacji. Jak więc widzimy, słupek z kranem ogrodowym stanowi niezastąpiony element dekoracyjny, ale jest przede wszystkim bardzo praktyczny. Będzie pomocny w stacjonarnym poborze wody, pozwoli umyć nam ręce podczas prac ogrodowych, a także dzięki niemu możemy podpiąć wąż ogrodowy, by z łatwością nawodnić całą przestrzeń wokół domu.

Dobrej jakości słupek z kranem ogrodowym stanowi oczywiście ujęcie wody na naszej działce, którą możemy następnie wykorzystać do podlewania roślin, zasilenia myjki ciśnieniowej lub napełnienia konewki do podlewania. Kupując ten niezbędny dodatek do ogrodu pamiętajmy jednak, by dobrze dobrać średnice podłączenia, a w razie potrzeby zastosować odpowiednią przejściówkę lub redukcję.

Słupek ogrodowy z kranem Tanker idealny do każdego ogrodu

Jeśli dotarliście już do tego miejsca i szukacie słupka ogrodowego z kranem spełniającego wszystkie wymagania, to bez dwóch zdań możemy polecić słupek ogrodowy z kranem Tanker w kolorze antracytowym, który umożliwia wygodne, proste i komfortowe pobieranie wody w ogrodzie. Słupek swoim wyglądem przypomina granit lub marmur, dzięki czemu będzie nie tylko praktycznym, ale również pięknie wyglądającym sprzętem, w każdym eleganckim ogrodzie. Ponadto posiada on możliwość przykręcania go do podłoża, a samo doprowadzanie wody odbywa się przy użyciu węża ogrodowego z szybkozłączkami lub zbiornika na wodę opadową.

Największe zalety słupka ogrodowego z kranem to bez dwóch zdań duża wytrzymałość na zarysowania i wszelkie uderzenia, wysoka jakość wykonania, piękny i stylowy design oraz duża odporność na wszelkie niekorzystne warunki atmosferyczne, w tym mrozy i promieniowanie UV.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl