Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Włazy i pokrywy do studzienek kanalizacyjnych, to charakterystyczne elementy każdej sieci kanalizacyjnej i wodociągowej. Są one tak naprawdę jedynym elementem całego systemu, który widzimy gołym okiem z powierzchni terenu. Dlatego też, szczególnie na prywatnej posesji, zależy nam, by taka pokrywa nie tylko spełniała oczekiwania pod względem jakość i wytrzymałości, ale także, by dobrze komponowała się do całej przestrzeni.

Dlatego też z przyjemnością prezentujemy Państwu włazy i pokrywy do studzienek oraz szamb, wykonane z tworzywa sztucznego, w wielu kolorach – tak by każdy z nas mógł wybrać idealne rozwiązanie do własnego ogrodu czy podjazdu. Przedstawione przez nas pokrywy są wykonane z najwyższej jakości materiałów, odpornych na wysokie obciążenia mechaniczne. Ponadto zachowują ładny wygląd i stanowią tym samym idealną alternatywę dla tradycyjnych rozwiązań. W ofercie posiadamy kilka rodzajów włazów, które wybieramy w zależności od przeznaczenia pokrywy. Posiadają one kilka klas obciążenia, a ich ogromną zaletą jest bez wątpienia niska cena, łatwość montażu i oczywiście jakość wykonania. Nasze włazy do szamba zapewniają całkowite bezpieczeństwo, dlatego z powodzeniem możemy je zamontować na każdej posesji.

Włazy i pokrywy do studzienek

  • nowość

Pokrywa do szamba – idealne zabezpieczenie przed dziećmi

Oferowane przez nas włazy i pokrywy kanalizacyjne są wyposażone w specjalną blokadę, która uniemożliwia otwarcie ich przez dzieci. Stanowi więc ona świetne zabezpieczenie przed ciekawymi świata najmłodszymi pociechami. Wspomniana blokada ma za zadanie spoić dwa elementy pokrywy. By je rozdzielić, niezbędne jest użycie klucza, który oczywiście dołączamy do zestawu. Dzięki temu pokrywę szamba mogą otworzyć tylko upoważnione do tego osoby. Zabezpieczenie włazu jest więc skutecznym rozwiązaniem nie tylko dla dzieci, ale także innych osób, które nie są upoważnione do jego otwierania.

Główne zalety włazów i pokryw

Do głównych zalet oferowanych w Ogrod8 plastikowych pokryw do studzienek lub szamba zaliczamy przede wszystkim ich lekkość, wytrzymałość, która jest porównywalna z pokrywami żeliwnymi, odporność na uszkodzenia mechaniczne, jak i niesprzyjające warunki atmosferyczne, takie jak mróz, wysokie temperatury, opady deszczu, śniegu czy też wiatr. Ponadto nasze włazy z tworzywa sztucznego są bezpieczne, szczelne, antypoślizgowe, proste w montażu, a przy tym posiadają dodatkowe zabezpieczenie przed dziećmi. Są uniwersalne, o prostej budowie i klasycznym wyglądzie. Nie zawierają również żadnych elementów metalowych, dzięki czemu nie rdzewieją i nie musimy ich w żaden sposób konserwować i impregnować.

Włazy i pokrywy a przepisy prawne

Pamiętajmy, że każdy właz czy pokrywa do szamba oraz kanalizacji musi spełniać kilka niezbędnych wymogów, które są uregulowane prawnie Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury. Przede wszystkim muszą posiadać one szczelną i otwieralną pokrywę. Tyczy się to nie tylko włazów plastikowych, ale również i tych wykonanych z innego tworzywa. Takie wymogi muszą być przestrzegane dla szamb, przydomowych oczyszczalni ścieków, studzienek ściekowych, studni wodomierzowych, studzienek ogrodowych, systemów nawadniających, jak i zbiorników na deszczówkę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl